Array ( [0] => crawl ) : Runista Arkadiusz - runy wróżby z run, aura, przepowiednie z kart, wróżba przez telefon i email, tarot: Łódź i cała Polska. Zapraszam.
runista-arkadiusz-runy-wiedza-runiczna.jpg

Magiczna moc pokrzywyOczyszczająca moc pokrzywy poznaj moc tego zioła która znana była od wieków

Wiara w magiczne moce roślin związana jest mocno z tradycjami celtyckimi i nie tylko. Szamani za pomocą przeróżnych roślin potrafili uzdrawiać ciało i duszę, w dawnych czasach czczono wszystko to co rodziła matka ziemia. Stąd też co jakiś czas będę opisywał magiczne znaczenie roślin, które są dostępne w każdej chwili do naszej dyspozycji.
Zacznę tym samym podróż po magicznym znaczeniu roślin od opisania pokrzywy. Zgodnie z tradycją kojarzona ona była z bogiem Thorem, panem błyskawic, odpowiadał on za przejaw wielkiej siły i mocy mogącej oczyszczać, przeganiać wszelkie zło. Od razu nasuwa się więc wniosek, iż pokrzywa jest ziołem idealnie przeznaczonym do wszelkiego rodzaju zabiegów oczyszczających naszą aurę, dom, ziemię. Wystarczy wziąć w dłoń gałązkę tej rośliny i przejść się po mieszkaniu , bądź działce sama ta czynność przepędzi negatywne energie. By wzmocnić tą intencję można ususzoną bądź świeżą pokrzywę wrzucić do ogniska rozpalonego przy domu wówczas powstanie naturalne swoiste kadzidło odganiające wszelkie negatywności. Podobny zabieg możemy wykonać w domu , wystarczy w głębszym naczyniu podpalić odrobinę zasuszonej pokrzywy wówczas będziemy mogli oczyścić jego aurę. Noszenie choć małej części łodyżki tego ziela ochroni nas trwale przed wszelkim złem. Można też w celach zdrowotnych stosować lecznicze kąpiele z dodatkiem nawet świeżych liści pokrzywy. Ponieważ przypisana jest ona do potężnego bóstwa, jej moc jest w pewnym sensie spotęgowana. Pamiętać warto, iż chcąc wzmocnić jej ochronne działanie, należy rzucać ją w płomienie. Uważano też, że potrafi ona przepędzać choroby oraz chronić przed nimi, dlatego też umieszczano ją przy osobach chorych. Wierzono też że jej obecność w domu zawsze zapewni zdrowie, powodzenie, wystraszać będzie nieustannie złe duchy, przekleństwa. Warto też co jakiś czas przy pomocy łodygi pokrzywy wyczesywać z aury wszelkie "zabrudzenia". Gdy chcemy wykorzystać moce roślin, zawsze należy podchodzić do nich z szacunkiem, zrywać ich tylko tyle ile jest nam potrzeba. Zawsze też niezbędne będzie nasze odpowiednie nastawienie i intencje oraz czystość umysłu, każda najkrótsza nawet czynność mająca pomóc naszemu zdrowiu, życiu jest zabiegiem magicznym który wymaga koncentracji. Jeżeli chcemy wspomagać się mocami ziół warto mieć do ich zrywania przeznaczony osobny nóż, który stanie się naszym osobistym przedmiotem magicznym.