Array ( [0] => crawl ) : Runista Arkadiusz - runy wróżby z run, aura, przepowiednie z kart, wróżba przez telefon i email, tarot: Łódź i cała Polska. Zapraszam.
runista-arkadiusz-runy-wiedza-runiczna.jpg

Moce drzewPoznaj energetyczne właściwości drzew, zaproś ich wibracje do swojego życia, otwórz się na dobroczynny wpływ poszczególnych drzew 

Od pradawnych czasów drzewa stanowiły często ośrodki wielkiego kultu wśród wielu dawnych ludów. Wierzono, iż poprzez nie objawia się moc dawnych bogów, czczono je zatem, składano pod pniami ofiary, otaczano je wielkim kultem również ze względu na ich dobroczynną moc. Uważano, że przeróżne gatunki drzew mogą leczyć, wypędzać choroby i złe moce. Zawsze obchodzono się z nimi w sposób ostrożny, oddawano im ogromny szacunek, nigdy nie nadużywano jakby tu rzec "cierpliwości danego drzewa". Gdy chciano wykorzystać korę, bądź gałązkę proszono o to by drzewo udzieliło swoistego pozwolenia na to by można było wykorzystać jego część. Po odcięciu potrzebnej części zostawiano zapłatę duchowi drzewa, tak by okazać mu jak największą wdzięczność. Co więcej, do ścinania danych części drzew, bądź roślin posługiwano się specjalnym nożem, którego nie wolno było używać do innych czynności. Jak zwykle to bywa czas zatarł na wiele wieków kult drzew, obecne czasy jednak rozbudziły w ludziach odmienne podejście do drzew, roślin, natury. Znów dostrzegamy to co kiedyś było oczywiste, przytulamy się do danego pnia drzewa, uważamy że każdy jego rodzaj ma moc mogącą pomagać w przeróżnych problemach, do energetyzować nas. Czujemy ponownie jak w wielkim, omszałym pniu tętni życie, które ma świadomość, siłę, moc. Warto więc zapoznać się z mocami drzew, ponieważ mogą one bardzo korzystnie wpływać na naszą aurę, zdrowie, są naturalnymi odpromiennikami wspomagającymi nasze ciało oraz ducha. Co najważniejsze łączą nas z energią ziemi, przytwierdzają nas do życiodajnej wibracji płynącej z wnętrza naszej planety co ma ogromnie dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie ale i postrzeganie świata oraz siebie samych. Po niżej przedstawiam moce wybranych drzew po to by w przejrzysty sposób można było dowiedzieć się z jaką energią dane drzewo się wiąże i w czym może być pomocne. 

Brzoza  - promieniuje bielą, barwą kryształową. Wspomaga oczyszczanie organizmu oraz naszej aury, wypędza z niej negatywne energie. Ja uważam, że wręcz rozświetla naszą energię. Wspomaga wszelkie nowe życiowe decyzje, projekty, napełnia nas poczuciem bezpieczeństwa, ochrony. Działa na wszystkie nasze czakry, poprawia nasze siły witalne, życiowe. 

Wierzba - idealnie będzie pomocna dla osób zajmujących się jakąkolwiek dziedziną ezoteryki, wspomagać będzie nasze intuicyjne postrzeganie. Wspomoże naszą wiarę w siebie, w to co czujemy, przywrócić może spokój w naszym życiu, wnętrzu. Jest drzewem silnie wypędzającym uroki, będzie więc idealna w połączeniu z brzozą do oczyszczania naszej aury, domu itd. z wszelkich negatywnych podłączeń. U mężczyzn uaktywnić może tzw. pierwiastek żeński.

Jarzębina - wspomaga naszą wolę, szczególnie gdy chcemy przejąć pełną kontrolę nad naszym życiem. Jeżeli po trudnych przeżyciach zatraciliśmy porządek w naszych myślach, życiu moc Jarzębiny będzie nieodzowna. Wspierać będzie naszą asertywność, wiarę we własną wiedzę, wartość. Spowoduje tym samym, iż nikt nie ośmieli się nami manipulować, przejmować nad nami kontroli.

Olcha - pozwala uwolnić nas od niepotrzebnych, zbędnych myśli, które tylko pochłaniają naszą energię, plączą nasze życiowe drogi. Moc tego drzewa pozwoli nam się poczuć w pełni wolnymi, mogącymi robić to co podpowiada nam intuicja. Działa ochronnie, daje intuicyjne przekazy, dzięki którym łatwiej będzie podjąć nam decyzje. 

Jesion - daje nam opanowanie, wyciszenie, szczególnie w sytuacjach gdy musimy wejrzeć w swoje wnętrze po to by odciąć się od dawnych wzorców postępowania. Pozwala z dystansem spojrzeć za siebie po to by dokonać właściwych zmian w naszym postępowaniu. Wyzwala w nas spokój, odwagę oraz poczucie równowagi wynikające z umiejętnego spoglądania w przeszłość. 

Dąb - to potężna energia, mogąca nas wzmocnić, ochronić. To drzewo daje możliwość bardzo silnego oczyszczenia nas z blokad, podłączeń, potrafi wyzwalać spostrzeżenia odnośnie nas samych, które mogą na początku być trudne do zaakceptowania. Idealnie ochrania przed wszelkim złem, promieniowaniem, stanowi swego rodzaju tarczę ochronną. Daje nam siłę przebicia, pewność siebie. Będzie też wzmacniał naszą intuicję, wiarę w nią, sprawi, że żadne siły nie zakłócą naszego postrzegania.

Leszczyna - będzie działała wzmacniająco na naszą intuicję, pozwoli spojrzeć na wiele zastałych spraw, problemów  pod innym zupełnie kątem. Sprawić może, iż będą w nas rodzić się pomysły dzięki którym łatwiej i szybciej osiągnąć będziemy mogli cele, bądź dzięki świeżości, lotności myślenia pozbędziemy się życiowych problemów, ograniczeń. Wspomagać będzie wszystkich tych zajmujących się sztuką.

Jabłoń - pozwoli pozbyć się braku opanowania, uporządkuje nasze myśli po to byśmy nie kierowali się płytkimi niskimi pobudkami. Wzmocni nasz organizm, siły witalne, doda mocy naszej aurze. Pozwoli spojrzeć na nasze plany w sposób realny, pozbawiony mylących oczekiwań. To drzewo wspiera nas gdy musimy podejmować ważne życiowe wybory czy decyzje. Daje radość, lekkość, odcina nadmiernie rozbuchane ego, pozwala też urealnić wyprofilować życiowe cele, poprzeczki. 

Jodła - jeżeli nie wiemy co mamy zrobić, plączemy się w życiu, ciągle popełniamy błędy drzewo to opanuje cały ten bałagan. Da możliwość zdrowej oceny siebie samych, wyciszy nas,  wspomaga zatrzymanie się w pędzie ku kolejnej porażce. Energia tego drzewa spowodować może, iż zaczniemy składać w całość nasze postępowanie dzięki czemu nauczymy się działać tak by zawsze zdobywać sukces. Daje nam ona wyważenie, zrównoważanie. 

Osika - to dość trudna energia, warto uważać na to drzewo, niewskazane jest mieć je przy swoim domu, bądź w ogrodzie. Jeżeli chcemy wspomóc się jego energią lepiej udajmy się do miejsca gdzie ono rośnie. Daje ona siłę, chart ducha, wyzwala mechanizmy dzięki którym jesteśmy w stanie przetrwać wszystkie problemy. Jeżeli cierpimy na stany lękowe, pozwoli ona zrozumieć ich istotę, przyczynę. Może podziałać ochronnie, doda mocy gdy mamy trudny czas w życiu. 

Cis - idealnie doda nam odwagi, siły, pewności w realnej odmianie życia. Będzie działał wspomagająco nas w każdej sytuacji, zdarzeniu, które to może odmienić nasze życie o 360 stopni. Wyostrzy naszą intuicję, wzmacni zdolności parapsychiczne. Będzie wspomagał naszą żywotność, siłę, szczególnie osoby zajmujące się sportem powinny poddawać się jego oddziaływaniu. Daje umiejętność niepochopnego oceniania sytuacji, sprawia iż dojrzalej podchodzimy do życiowych wyzwań.